Sesja lifestyle – dlaczego warto się na nią zdecydować?

22 listopada 2019
sesja rodzinna lifestyle (1)

Sesja lifestyle dlaczego warto?

Jest niedzielne popołudnie, razem z mężem i dziećmi leżycie na kanapie przytuleni. Czytacie książeczki, bawicie się, wygłupiacie i odpoczywacie. Czy to brzmi stresująco? Ani trochę, to przecież typowy wolny dzień w Waszym domu. Z wyjątkiem obecności dodatkowej osoby – fotografa. Tak w skrócie wygląda sesja lifestyle, można powiedzieć, że to mini reportaż z Waszego codziennego życia. Bez świateł, niepotrzebnych gadżetów i stresu. Tylko Wy i Wasz wspólny czas. Ja zrezygnowałam z wykonywania zdjęć w studio i skupiam się wyłącznie na fotografii lifestolwej. Dlaczego?

Wspomnienia

Jakiś czas temu wykonałam sesję rodzinną, w której bohaterami byli rodzice i ich dwoje małych synków. Jeden z nich, Gustaw, w dniu wykonywania zdjęć miał zaledwie 12 dni. Sesję zrealizowaliśmy w ich domu, w niedużym salonie połączonym z aneksem kuchennym. Nie trzeba było więcej! Udało nam się pokazać pierwsze dni malucha w nowym domu. Nieśmiały początek rodzącej się braterskiej relacji i prawdziwą radość ze wspólnego przebywania ze sobą. Takie momenty chętnie wkleja się do albumu i ogląda po latach. To emocje, których nie da się pokazać w studio.

Przestrzeń

Lokalizacja, w której odbywa się sesja zdjęciowa, ma ogromny wpływ na Wasze samopoczucie i zachowanie. Ciężko odprężyć się w małym studio pełnym oślepiających lamp i innego sprzętu. Za to bez problemu poczujecie się komfortowo we własnym domu, prawda? Na swoje sesje rodzinne wybieram wyłącznie spokojne miejsca budzące pozytywne emocje. Zależy mi, aby rodziny mogły się skupić na sobie i swoich relacjach. Bardzo łatwo zrobić to we własnych czterech ścianach lub podczas pikniku na łące. Całkowite wyluzowanie się w studio jest bardzo trudne.

Historia

Wiesz, że ze zdjęć można stworzyć historię? Wspólne gotowanie, długi spacer po parku w poszukiwaniu kasztanów i tworzenie z nich zwierzątek po powrocie do domu. Podczas jednej sesji lifestylowej można pokazać prawdziwych Was. To, co lubicie robić razem, jacy jesteście. To chwile, które z przyjemnością będziecie wspominać po latach. Bez sztucznych uśmiechów i stresu wypisanego na twarzach. To wyłącznie Wy, Wasza rodzina i wspólne mikro przygody. Wasza osobista historia, a nie powielone zdjęcia na tym samym tle w studio.

Naturalność

Choć podczas wykonywania zdjęć podpowiadam co robić, to zdjęcia w dużej mierze są niepozowane. Zabawy z rodziną skutecznie odwracają uwagę od bycia fotografowanym. Gdy jesteście skupieni na sobie i swoich zajęciach, łatwiej jest stworzyć dobre, naturalne ujęcia. Fotograf w takiej sytuacji to jedynie dodatek, a stres związany z pozowaniem jest o wiele mniejszy.

 

Lifestylowa sesja rodzinna Warszawa (39)Lifestylowa sesja rodzinna Mazury 09 Lifestylowa sesja rodzinna Giżycko 05Rodzinna sesja lifestyle w WarszawieFotograf rodzinny Warszawa Białołęka 02Fotograf rodzinny Warszawa Białołęka 05Lifestylowa sesja rodzinna Warszawa (3)Zdjęcia noworodkowe Mazury 02

 

Sprawdź również moją ofertę sesji rodzinnych!